Kdo jsem?

Ahoj cestovatelé! Jmenuji se Honza Kábrt, jsem fotograf, grafik, učitel na střední škole a především vášnivý cestovatel.

K cestování jsem se dostal už jako dítě, kdy mě brali sebou na dovolenou především babička s dědou. Destinace jako Španělsko, Řecko nebo Bulharsko jsem v dětství navštěvoval nejvíc. V dobách dospívání jsem cestoval jen z řídka a ten pravý Boom nastal až po dokončení vysoké školy, kdy jsem začal více fotit a vydělávat první peníze. 2 roky jsem se živil grafikou a občas focením svateb. Můj život však nebyl to pravé takže nastal čas na změnu.

2010

V roce 2010 nastal v mém životě velký zlom. Změnil jsem zaměstnání a šel učit na střední školu, díky volnější pracovní době jsem se začal hodně věnovat focení. Začal jsem také běhat, zhubnul 20 kg a naprosto jsem změnil přístup k životu. Přehodnotil jsem své priority a začal si jít za tím co chci.

2011

Celý život mě fascinovala Amerika , kterou jsem chtěl vždycky navštívit. Tento sen jsem si splnil v roce 2011 a byl to můj první velký trip na vlastní pěst pouze s letenkou v kapse. S kamarádkou Ivankou a cizím párem co jsme našli přes internet jsme vyrazili na dlouhou cestu po západě USA. Tento USA trip se ukázal jako osudový. Po návratu jsem věděl, že takto cestovat chci častěji a přizpůsobím tomu svůj život. S velkou dávkou optimizmu a pozitivního myšlení jsem začal plánovat rok 2012.

2012

Začalo se mi hodně dařit i ve focení a zakázek přibývalo. Také jsem poznal několik nových lidí (Koudyho a Šárku), kteří mě svým odvázaným přístupem k životu a cestování inspirovali. A tak se to stalo, začal jsem většinu ušetřených peněz utrácet za zážitky a cestování. V roce 2012 jsem se štastně do ameriky vrátil. Tentokrát to byl v květnu New York, který mě učaroval, následoval v červenci magický Island a po něm cestování po španělsku Ibiza, Madrid, Bilbao a na podzim ještě lyžování v Alpách. Tento rok mě ovlivnil ještě víc a v jeho stylu žiju do teď. Protože na každé mé dovolené nechybí foťák a podle fotogeničnosti si vybírám také cílové destinace rozhodl jsem o fotky podělit. Časem jsem k fotkám začal psát deníky a vyrábět fotoknihy.

2013

V tomto roce jsem se spolužákem z Vš podnikl první zimní dovolenou za exotikou. V únoru jsem vyrazili na 10 dní do Thajska, kde jsme cestovali po ostrovech a Bangkoku. Na první pohled jsem se zamiloval do této destinace a koupání v moři v zimě jako takového.  Z jara následovalo několik lyžařských výletů do Alp a v květnu jsem si splnil další sen a vyrazil jsem fotit kvetoucí pole tulipánů do Holandska. O prázdninách pak následoval návrta na ostrov IbizaFormentera, který má pro mě v srdci svoje místo a vždy se tam budu rád vracet. V srpnu jsme si s přáteli užili historický výlet po italském Toskánsku. Nabité léto skončilo a já se seznámil s novou partou kluků, kteří toužili cestovat po USA. To byla voda na můj mlýn. Dali jsme se dohromady a začali plánovat velký USA trip 2014. Přichází také první nabídky na odkoupení fotek a cestopisů, od různých časopisů, internetových portálů nebo agentur.

2014

Po zkušenosti z roku 2013 jsem chtěl vyrazit na zimní dovolenou za exotikou. S kamarádkou Šárkou, která je také cestovatelka jsme se rozhodli okusit v březnu Dominikánskou Republiku. Tento svkost do dnes považuji za asi nejhezčí destinaci na koupání, kterou jsem zažil. V dubnu jsem stihl prodloužený víkend v Paříži a pak už jsme jen plánovali velkou cestu po východě USA. 4 týdenní USA trip 2014 byl ve znamení New Yorku, Washingtonu, Floridy a Chicaga. Byla to jedna z nejlepších dovolených co jsem zažil a máme odtud spoustu krásných zážitků. Na podzim padá první zmínka o návratu do USA v roce 2016 🙂

2015

V čechách vládla zima a hnusné počasí, tak se rozhoduji vyrazit již tradičně za teplem. Volba padá díky pohodlnému a krátkému letu na Dubaj. Velké překvapení a podle mě super destinace pro aktivní dovolenou. Na jaře absolvuji již druhů výlet po Holandsku, po mě už dříve známých i neznámých místech. V létě se pak s přítelkyní vydáme prozkoumat  řecké ostrovy KrétaSantorini. Na podzim jsme si ještě stihli užít podzimní Paříž. Plány na zimu jsou zatím nejisté ale určitě bych rád zase někam do tepla.

2016

Můj loňský cestopis z Dubaje sklízí velké úspěchy a tak mě přemluví parta, se kterou jsem cestoval po USA ať se tam s nimi vrátím. Souhlasím a v březnu 2016 mě čeká další dovolená v Dubaji. Na konci dubna jsem se vypravil konečně poznat krásný Řím a po té Florencii a okolí. Plány na léto jsem zatím nejisté. Rád bych konečně navštívil kamarádku Šárku na Malorce a procestoval přilehlou Menorcu, případně se vrátil na Ibizu a ve hře je taky Surfařský tábor. Nechme se překvapit co si pro mě osud přichystá.

2017

Když píšu tyto řádky, je teprve leden 2017. Zítra odlétáme přes Dubaj do Thajska. To je zatím jediná jistota co se bude dít. V hlavě se mi odehrává co všechno bych chtěl letos navštívit ale času začíná být čím dál méně. Budu se muset rozhodnout jaké jsou moje priority.

2018

 • Rakousko Hochgurgl
 • Dominikánská Republika na vlastní pěst bez cestovky
 • Rakousko Zimní Alpy
 • Itálie – Dolomity a Ferraty
 • Rakousko – Hallstatt, Dachstein
 • Řecko – Mykonos
 • Kanárské Ostrovy – Lanzarote
 • Vánoční Mallorca

V případě dotazů nebo nabídek můžete psát na:

E-mail: fotokabrt@gmail.com

nebo mě kontaktovat na Facebooku

 

7 Comments

 • Reply Pájuška 21.10.2015 at 6:45

  Ahoj Honzo, tak kdepak je článek o Santorini? Už ho tu netrpělivě vyčkávám :-)))))) Těším se na tvoje fotky!

  • Reply jankabrt 21.10.2015 at 6:55

   Ahoj Pájo, mám ho už v Adminu společně s Krétou, ale měl jsem ted 2 mesíce hodně focení svateb takže jsem moc nestíhal psát. Ale už se to blíží do finále 🙂

   • Reply Pájuška 21.10.2015 at 16:50

    Tak super, už se těším moc 🙂 Tvojí stránku mám fakt ráda, protože takový fotky prostě nikdo nemá 🙂

 • Reply Libuše Nagyová 19.9.2017 at 19:21

  Dobrý den, narazila jsem na vaše stránky – cestopis o Portu – a musím složit pochvalu: parádní cestopis, překrásné fotky. Také ráda cestuji a fotím (diletantsky, ale ráda 🙂 a určitě budu od vás do budoucna čerpat informace i inspirace. mějte se hezky.

 • Reply Oplatek 18.7.2018 at 10:19

  Krásné fotografie, zajímavé čtení, bezva tipy…děkuju!
  Čím fotíte? 🙂

  • Reply jankabrt 16.8.2018 at 11:10

   Děkuji. Canon 6D.

 • Reply ZDENNY 31.5.2020 at 16:46

  tak krásné fotky, děkuji za procházku, míst, které jsme navštívili v Ŕecku

 • Leave a Reply

  Idioms and phrases by theidioms.com